Голмайсторът на "Манчестър юнайтед" Златан Ибрахимович беше наказан за три мача.

Шведът, който има 26 гола през сезона, пропуска мача с "Челси" от четвъртфиналите за Купата на Англия в понеделник. Той няма да играе и срещу "Мидълзбро" и "Уест бромич" във Висшата лига.

Ибрахимович ще може да се завърне в игра в двубоя с "Евертън" от първенството на 4 април.

Шведът е санкциониран за инцидента с Тайрън Мингс от "Борнемут" при равенството 1:1 на "Олд трафорд". В края на първата част Ибрахимович събори бранителя, а след това Мингс стъпи върху главата на нападателя, докато той беше на земята.

Съперничеството между двамата продължи и малко по-късно голмайсторът на "Юнайтед" удари с лакът в лицето защитника при единоборство за висока топка.

Ибрахимович е в групата за гостуването на "Ростов" в първия мач от осминафиналите в Лига Европа.