"Байерн" усложни кризата в "Арсенал" с втора разгромна победа. Баварците се наложиха с 5:1 на "Емиратс" и повториха резултата от първия мач.

Германският отбор и "Реал" станаха първите четвъртфиналисти в Шампионската лига. В Неапол испанците спечелиха с 3:1.

Вечерта предложи странно повторение на развоя и резултатите от първите мачове и двете съперничества. И тогава "Наполи" поведе, но загуби с 1:3, а "Арсенал" допусна дъжд от голове след почивката за 1:5 в Мюнхен.

Сега на "Емиратс" лондончаните имаха преднина до 55-ата минута след гола на Тио Уолкът. След това "Байерн" се развихри и отбеляза пет гола, като точни бяха Роберт Левандовски от дузпа Ариен Робен, Дъглас Коста и Артуро Видал два пъти.

Тежката загуба ще донесе допълнително напрежение в състава на Арсен Венгер, а и за самия мениджър, чието бъдеще остава неясно.

"Арсенал" вървеше добре след гола на Уолкът. Англичанинът проби от дясно и със силен удар от малък ъгъл вкара.

В началото на второто полувреме капитанът на домакините Лоран Кошчелни направи дузпа и получи втори жълт картон, а Левандовски изравни.

Робен пое на границата на наказателното поле в 68-ата минута, напредна и вкара. Десет по-късно Коста направи 3:1 с техничен удар в долния десен ъгъл.

Видал вкара двата си гола за пет минути. В 80-ата той беше изведен и прехвърли вратаря. Пет след това при контраатака двамата с Коста излязоха сами зад защитата и бразилецът пусна към Видал, който на празна врата вкара за 5:1.