"Реал" (Мадрид) стана първия четвъртфиналист в Шампионската лига. Испанците не позволиха да се стигне до изненада и продължават в надпреварата след 6:2 общ резултат.
Те спечелиха с 3:1 след обрат при гостуването си на "Наполи".

Италианците се хвърлиха здраво и рано взеха преднина след гола на Дрис Мертенс в 24-ата минута. След почивката капитанът на "Реал" Серхио Рамос изравни, а скоро след това беше в основата на втория гол, записан като автогол на Мертенс. В края Алваро Мората се разписа за 3:1.

Домакините се хвърлиха в атака от първите минути. В 24-ата Марек Хамшик пусна вляво в наказателното поле и Мертенс отбеляза.

Малко по-късно "Реал" можеше да изравни, но Кристиано Роналдо улучи греда. Португалецът излъга вратаря на съперника и пусна топката към вратата, но не сполучи. В 38-ата минута Мертенс получи вдясно в наказателното поле и стреля, но прати топката в гредата.

В началото на второто полувреме дойдоха минутите на "Реал". В 52-ата Рамос засече с глава след центриране на Тони Кроос от ъглов удар. Пет по-късно дойде положението, при което се стигна до автогола на Мертенс - отново след корнер Рамос игра с глава, а играчът на "Наполи" докосна топката преди влизането й във вратата.

Даниел Карвахал пропусна да увеличи преднината на "Реал". В последните секунди Алваро Мората вкара за 3:1. Той се възползва след спасяване на Пепе Рейна и отблизо беше точен.