Барселона постигна една от най-великите победи в историята на Шампионската лига. След 6:1 над Пари Сен Жермен каталунците успяха да обърнат развоя след шокиращата загуба с 0:4 в първия мач.

Големият герой бе Сержи Роберто, който вкара така чаканото попадение в 95-та минута.

Барса вървеше по график, след като водеше с 3:0 до 50-та минута. След това Единсон Кавани смълча трибуните и до 88-та минута резултатът не се промени, а домакините се нуждаеха от цели три гола.

Неймар направи 4:1 от фаул в 88-та минута, а в 90-та вкара за 5:1 след спорна дузпа. Реферът даде 5-минутно продължение, след което каталунците триумфираха. Роберто засече центриране на Арда Туран и "взриви" трибуните.

Така Барселона стана първият отбор в историята на Шампионската лига, който успява да преодолее дефицит от 4 гола след първия мач. Каталунците са на четвъртфинал в Шампионската лига за 10-ти пореден сезон.