Борусия Дортмунд победи Бенфика с 4:0 в 1/8-финален мач-реванш на Шампионската лига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк". Така германският вицешампион продължава напред с общ резултат 4:1.

"Жълто-черните" изиграха слабо за стандартите си първо полувреме, в края на което все пак се оттеглиха с гол преднина, дело на Пиер-Емерик Обамеянг в четвъртата минута.

Четвърт час след почивката момчетата на Томас Тухел нанесоха двоен удар в рамките на две минути. Първо Кристиан Пулишич копна технично покрай вратаря, а след това Обамеянг реализира втория си гол в мача от удобна позиция.

Пет минути преди края на редовното време Обамеянг оформи своя хеттрик, макар да се разписа от положение на немаркирана засада.