Българската тенисистка Цветана Пиронкова приключи участието си в Индиън Уелс след първия си мач. Тя загуби с 4:6, 1:6 от Белинда Бенчич.

И в четвъртия си мач с швейцарката пловдивчанката не успя да стигне до първата си победа.

Срещата започна с ранен пробив на Пиронкова, която поведе с 2:0. Бенчич обаче отговори мигновено и изравни. Малко по-късно швейцарката направи още един пробив и това я отведе към успеха в сета.

Във втория българката имаше доста проблеми. Тя допусна пробив още в първия гейм, след което не можа да се възползва от точка за връщането му.

Бенчич взе и следващия сервис гейм на пловдивчанката и поведе с 4:0. В седмия гейм тя дръпна с 40:0 при сервис на Пиронкова и от втория опит приключи мача след малко повече от час игра.