Четвъртият в Лига 1 "Олимпик" (Лион) нанесе нов тежък удар на италианския "Рома" след победа с 4:2 в първи осминафинален мач от Лига Европа.

"Вълците" водеха с 2:1 след първото полувреме, но бяха тотално надиграни след почивката и записаха трето поредно поражение в рамките на осем дни.

След като загуби с 0:2 от "Лацио" в първия полуфинал за Купата на Италия и се отдалечи на осем точки от "Ювентус" в Серия А след поражение с 1:2 от "Наполи", тимът на Лучано Спалети намали драстично шансовете си и на третия фронт, на който се бори този сезон.

Муктар Диахаби даде аванс на "Лион" още в осмата минута, когато засече отблизо отклонена от Рафаел топка след центриране от свободен удар.

"Рома" обаче бързо стигна до изравнителен гол. В 20-ата минута защитник на "Лион" падна и Мохамед Салах се откъсна сам срещу вратаря Антони Лопес, след което спокойно прати топката покрай него.

В 33-ата минута гостите от Рим поведоха с попадение на Федерико Фасио. Аржентинският защитник вкара с глава след центриране отдясно на Даниеле де Роси.

През втората част обаче "Лион" заигра много по-добре и започна да реди положение след положение пред вратата на Алисон Бекер. Само две минути след почивката Александър Лаказет и Корентин Толисо разиграха технично на скорост пред наказателното поле, а последният намери далечния ъгъл с изстрел от дъгата.

В 74-ата минута французите поведоха, след като Набил Фекир се измъкна между четирима играчи на "Рома" и вкараха страхотен гол.

Домакините продължиха да атакуват и закономерно стигнаха до четвърто попадение в 90-ата минута. Лаказет получи топката пред дъгата на наказателното поле и с мощен шут отбеляза един от най-красивите голове в Лига Европа през този сезон.

Зрелищният мач в Лион приключи с 40 опита за отбелязване на гола, 20 точни изстрела и 12 корнера, a "Рома" допусна първата си загуба като гост в Европа през този сезон.

Резултатите от първите осминафинали:"Ростов" - "Манчестър юнайтед" 1:1 "Апоел" - "Андерлехт" 0:1
"Копенхаген" - "Аякс" 2:1
"Селта" - "Краснодар" 2:1
"Шалке" - "Борусия" (М) 1:1
"Лион" - "Рома" 4:2
"Олимпиакос" - "Бешикташ" 1:1
"Гент" - "Генк" 2:5