"Дунав" (Русе) и "Локомотив" (Пловдив) завършиха 1:1 в първи мач от 23-ия кръг на Първа лига.

Русенци изиграха много силни 57 минути, в които категорично надиграха съперника и пропуснаха чудесни възможности да поведат с 2:0.

Директен червен картон на Алексий Ларин обаче промени ситуацията на терена и въпреки че пловдивчани бяха много безидейни в атака през цялата среща, стигнаха до изравнителен гол в края.

Равенството между петия и четвъртия в таблицата върна надеждите на седмия "Ботев" (Пловдив) за място в първата шестица в плейофите.

"Локомотив" събра 38 точки и ще си гарантира позицията в топ 6, ако градският съперник не спечели утрешното си гостуване на "Черно море".

"Дунав" взе 36-ата си точка през сезона и измести варненци от петото място заради по-добри показатели в директните мачове. "Ботев" има пет точки по-малко и при загуба или равенство утре ще сведе до минимум шансовете си.

На стадион "Лудогорец арена" в Разград "Дунав" предостави контрола върху топката на "Локомотив", но не допускаше никакви опасности пред собствената врата и същевременно беше изключително опасен на контраатака.

Още в шестата минута Бранимир Костадинов пропусна отлична възможност за гол след неточен изстрел с глава при отдясно на Бирсент Карагерен. Между 15-ата и 21-ата минути русенци направиха още два големи пропуска пред Ясин ел Харуби - на Михаил Минчев и отново на Костадинов.

След половин час игра Димитър Везалов допусна много груба грешка в защита и изведе Мирослав Будинов очи в очи с Ел Харуби. Ъгълът пред нападателя на "Дунав" обаче беше твърде малък и той потърси подаване вдясно, но там нямаше него съотборник.

Все пак в 34-ата минута неизбежното се случи след поредната контраатака. Васил Шопов даде началото й с подаване към Карагерен. Той напредна по десния фланг и центрира към включилия се Шопов, който с удар от границата на наказателното поле намери далечния ъгъл - 1:0.

До почивката "Дунав" имаше две златни възможности да поведе с 2:0, но първо Костадинов направи третия си голям пропуск в мача, а след това Карагерен не уцели вратата, след като преодоля половината играчи на "Локомотив".

Мачът се развиваше в полза на символичните домакини до 57-ата минута. Тогава Димо Бакалов се измъкна сам срещу вратаря Станислав Антонов и беше фаулиран от последния в отбрана Ларин, който закономерно беше изгонен с директен червен картон.

В тази ситуация "Дунав" трябваше да концентрира всичките си усилия в защита и дълго време се справяше добре със задачата. С напредването на мача обаче русенци започнаха да се уморяват и "Локомотив" се възползва в 84-ата минута.

Защитата на "Дунав" пресече центриране от левия фланг, но топката попадна в Димитър Велковски. Той отправи страхотен изстрел от около 25 метра, който се отби в гредата, но Дино Мартинович беше най-добре пласиран и направи добавка отблизо.