Бившият №8 Михаил Южни е първият съперник на Григор Димитров в турнира от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс.

Българският тенисист стартира директно от втория кръг като поставен под №12, а 34-годишният руснак преодоля първия кръг след победа над сънародника си Данийл Медведев с 6:4, 6:4.

В мач, в който двамата имаха огромен проблем с първия сервис и допуснаха доста грешки, Южни реализира осем от 12-те си възможности за пробив и спаси пет от седемте, които се откриха пред 21-годишния Медведев.

По-опитният руснак отрази няколко шанса за пробив в първите си два сервис гейма, след което спечели второто подаване на съперника и затвърди пробива за 4:1. Медведев изравни резултата, но сервирайки за оставане в сета при 4:5, се пропука за трети път.

Във втория сет Южни допусна пробив в първия си сервис гейм и малко по-късно изоставаше с 1:3. В този момент той започна да греши много по-малко от Медведев и спечели пет от следващите шест гейма, за да затвори мача в два сета след 92 минути игра.

Южни, който в момента заема 84-ото място в световната ранглиста, ще срещне за пръв път намиращия се 71 позиции по-напред Димитров.

Двубоят им най-вероятно ще е в ранните часове на 13 март.