Вратарят на ЦСКА (Москва) Игор Акинфеев влезе в историята на руския футбол. Той подобри 54-годишния рекорд на легендата Лев Яшин за най-много мачове без допуснат гол в първенството.

След 4:0 срещу "Том" стражът на московчани вече има 161 мача със "сухи мрежи", пише ТАСС. С "Динамо" Яшин, наричан Черната пантера, е постигнал 160.

Акинфеев не е допускал гол от 603 минути в първенството, което е върхово постижение през сезона.

Вратарят на ЦСКА е шесткратен шампион на Русия, като е печелил шест пъти и купата на страната. През 2004-05 той спечели и Купата на УЕФА (сега Лига Европа). Във всички турнири той има 255 "сухи" мача, което също е рекорд за руски вратар.

В началото на декември 2016 година обаче бяха отбелязани десет години, откакто Акинфеев не е записвал мач без допуснат гол в Шампионската лига.

Българинът Георги Миланов влезе в игра в 68-ата минута на мача с "Том", когато резултатът вече беше 4:0. ЦСКА е трети с 36 точки. Начело е "Спартак" (Москва) с 41, следван от "Зенит" с 36, като и двата отбора имат по мач по-малко от ЦСКА.