"Байерн" направи поредната правилна стъпка в посока защитаването на титлата си в Бундеслигата. Баварците спечелиха с 3:0 срещу "Анйтрахт".

Големият съперник на шампионите - "Лайпциг", загуби с 0:1 от борещия се за спасение "Волфсбург" у дома. С това "Байерн" натрупа десет точки преднина на върха.

Баварците очаквано имаха превъзходство и заслужено спечелиха. Два гола вкара Роберт Левандовски, а един добави Дъглас Коста.

С попаденията си полякът достигна 100 гола за "Байерн" след 136 мача. Той вече има 40 гола в 41 мача през сезона.

През първата част домакините имаха два точни удара и стигнаха до два гола. В 38-ата минута след дълго подаване Левандовски се пребори за топката и Томас Мюлер я пое и му я върна. На празна врата полският нападател вкара за 1:0.

Три минути след това Дейвид Алаба беше изведен на скорост по лявото крило. Той напредна и подаде пред вратата, където Коста засече и удвои.

"Байерн" вкара още един гол в 55-ата минута. Тогава Левандовски овладя много добре в наказателното поле и вкара за 3:0.