Волейболният тим на „Шумен 05“ записа втора загуба от „Раковски“ в мач от четвъртфиналните плейофи в Националната волейболна лига при жените и отпадна от надпреварата за медалите.

В залата на Хуманитарната гимназия днес шуменки отстъпиха с 1:3 гейма  (18:25,25:10,21:25,19:25), а в първата среща преди два дни загубиха с 0:3.

Първата част започна с равностойна игра, като шуменки догонваха в точките отбора на „Раковски“, но при второто техническо прекъсване „Шумен 05“ успя да поведе с 16:14. Момичетата от Димитровград бързо изравниха до 16:16, след което поеха инициативата и затвориха гейма в своя полза.

Домакините изиграха много силна втора част. С отличен сервиз те разбиха посрещането на „Раковски“ и дръпнаха в резултата, като при втората техническа пауза поведоха с 16:8. До края на гейма шуменки позволиха на „Раковски“ да отбележи само две точки.

В третата част тимът на „Раковски“ стегна редиците и шуменки отново бяха догонващи в резултата, но този път аванса на гостите бе по-малък и на няколко пъти в гейма се стигна до равенство. При 19:18, обаче, „Раковски“ не позволи изненада и взе третата част с 25:21, с което поведе в мача с 2:1.

В решителния четвърти гейм „Раковски“ поддържаше крехък аванс от две, три точки, който успя да увеличи след второто техническо прекъсване. При 16:19 гостите записаха три безответни точки и поведоха с 22:16, което им позволи по-спокойно да затворят гейма и да вземат мача.