СКА победи с 2:1 "Монтана" в среща от 24-ия кръг в Първа лига. Червените надиграха съперника с голове на Кевин Меркадо и Кирил Десподов преди почивката.

В последните секунди Петър Атанасов отбеляза гола за "Монтана".

ЦСКА събра 45 точки и се доближи на три от "Левски", който в неделя гостува на "Берое". "Монтана" остава последен с 12.

Срещата на "Българска армия" премина без много емоция както на терена, така и по трибуните, където имаше малко зрители.

ЦСКА имаше превъзходство през целия мач и създаде положения, но направи много пропуски. Основните затруднения пред защитата на червените дойдоха след няколко статични положения.

Първата добра възможност в мача беше пред "Монтана", като Георги Китанов спаси вратата си след силен удар.

Домакините поведоха в 27-ата минута, когато след дълго подаване Десподов пусна към Меркадо, който вкара първия си гол за ЦСКА. В 39-ата Густаво Кулма беше изведен и преодоля вратаря, а хвърлилия се Десподов засече във вратата.

След почивката ЦСКА изпусна много възможности. Най-чистите бяха пред Кевин Кубемба и Кулма. Изведен сам срещу вратаря, Кубемба прати топката в гредата. В края на мача Кулма не улучи вратата отблизо.

"Монтана" се възползва от бърза атака в 88-ата минута. Тогава Атанасов беше изведен, напредна и преодоля Китанов.