Състезателите на фехтовална академия „Волов“ и фехтовален клуб „Шумен“ обраха титлите от държавното първенство на оръжието рапира за младежи и девойки.

Двудневната надпревара се проведе в зала „Плиска“, като вчера се играха дуелите в  индивидуалния шампионат, а днес в отборния.

Шампион на България за 2017 г. при младежите стана отборът на „Волов“. Вичко Николов, Иван Славчев, Георги Иванов и Радослав Такворян спечелиха дуелите за титлата с 45:35 туша
срещу тима на „Пловдив БГ“. Бронзовите медали бяха спечелени от отборът на „Шумен“, който бе в състав: Калоян Николов, Димитър Кукушков, Ростислав Петков и Георги Георгиев.

При девойките отборен шампион на България за тази година е съставът на „Шумен“. В оспорвани срещи шуменки, в състав: Габриела Колева, Виктория Михалева, Добромира Пандова, спечелиха златните медали след победа с 45:42 туша над „Авитохол“ София.  В тази надпревара третото място и бронзовите медали спечелиха девойките на „Волов“ - Паола Пенчева, Тея Стилиянова, Александра Тодорова, Христина Христова.

В индивидуалното състезание шуменци също се представиха отлично. Калоян Николов от „Шумен“ стана шампион на България при младежите. На финала Николов се наложи над Иван Славчев от „Волов“, за когото остана сребърния медал. Бронзовите отличия отпътуваха за Пловдив, след като бяха спечелени от Аведис Дадикозян и Александър Троя. На крачка от медалите в това състезание остана Вичко Николов от „Волов“, който се нареди пети.

При девойките шампион на рапира з атази година е Габриела Колева от „Шумен“. На финала Колева се наложи над Маргарита Джабазка от „Авитохол“. Бронзовите медали спечелиха Надя Димитрова от „Левски“ и Сара Хаджийска от „Олимпик“. Сред най-добрите се наредиха и Александра Тодорова от „Волов“, която се класира на пето място, Виктория Михалева от „Шумен“, заела осмата позиция и Паола Пенчева от „Волов“, която се нареди девета.