"Пирин" запази малки шансове за класиране в челната шестица на Първа лига след края на редовния сезон, побеждавайки "Славия" с 4:0 у дома в мач от 24-ия кръг на Първа лига.

Първото попадение в срещата вкара Иван Цветков от дузпа в 57-ата минута. За нарушението, което доведе до нея, пък стражът на белите Марио Кирев получи втори жълт и остави тима си с човек по-малко до края. Домакините се възползваха по най-добрия начин от численото си превъзходство и стигнаха до разгром с попадения на Орлин Старокин, Румен Сандев и Станислав Костов.

"Орлетата" събраха 31 точки, с които заемат осмата позиция в класирането, намирайки се на точка от "Ботев" и на пет от шестия "Дунав". "Славия" пък е в серия от три поредни поражения и заема 11-о място с 24 точки.

Първата по-сериозна опасност в мача дойде в 29-ата минута, когато Костов центрира отдясно към Благов, който стреля с глава, но Кирев спаси. В 40-ата минута домакините за малко не отбелязаха куриозен гол. Тогава Марио Кирев и Румен Сандев скочиха за висока топка, стражът на белите не успя да я улови и я изпусна, но за негов късмет тя не попадна в мрежата. Кирев отправи бурни протести към съдията, претендирайки за нарушение, но такова не бе отсъдено.

Втората част започна с две много добри ситуации за попадение в полза на благоевградчани. В 48-ата минута Старокин стреля опасно с глава, но Кирев изби в корнер. След неговото изпълнение Абуд опита да изчисти с глава, но вместо това за малко не си вкара автогол, уцелвайки напречната греда на собствената си врата.

Натискът на "Пирин" даде резултат в 57-ата минута, когато Иван Цветков бе съборен от Марио Кирев в наказателното поле и реализира отсъдената дузпа. За нарушението пък стражът на белите получи втори жълт и респективно червен картон. Първото предупреждение за Кирев от съдията дойде в 29-ата минута, след като двамата си размениха реплики.

"Пирин" се възвоплзва от численото си превъзходство и в 69-ата минута Костърна центрира отдясно към Старокин, който след прецизен шут не остави шанс на резервния страж на Славия Стергиакис, реализирайки в долния ляв ъгъл.

В 78-ата минута централният бранител Румен Сандев отбеляза за 3:0 с хубав гол. Бранител на "Славия" изчисти топката, но футболистът на "Пирин" я засече от воле, тя се удари в дясната греда и влетя в мрежата. Три минути по-късно Башлиев изведе Костов сам срещу вратаря, нападателят го преодоля без проблем оформи крайния резултат.