"Берое" бързо прекъсна еуфорията на "Левски" след успеха на сините срещу ЦСКА в предишния кръг и спечели с 1:0 при домакинството си от 24-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение в двубоя вкара Мартин Райнов още в 12-ата минута и така спря серията от три поредни загуби на своя тим.

Столичани остават на второ място в класирането с 12 точки зад лидера "Лудогорец", който има и мач по-малко, и с три пред третия ЦСКА. "Берое" пък е на девета позиция с 21 точки и няма шансове за участие в челната шестица след края на редовния сезон.

Домакините започнаха много добре срещата и още в началните минути Николай Кръстев не се намеси добре след удар на Георги Божилов. Стражът не успя да хване топката, която попадна в Жуниор Мапуку, но Давид Яблонски изби от голлинията последвалия шут на нападателя.

В 12-ата минута след центриране от корнер Райнов бе оставен непокрит и вкара своя първи гол за зелените, пращайки с глава топката в долния ляв ъгъл на вратата. Агитката на домакините запали факли, което принуди главният съдия Николай Йорданов да прекрати срещата за минута.

В 20-ата минута Душан Перниш спаси страхотен удар на Мехди Бурабия. Четири минути по-късно Краев стреля лошо, Прохазка също опита да бие, но защитник изби в краката на Бурабия, чийто изстрел бе блокиран от Като. Лукин с глава също стреля в 36-ата минута, но Перниш спаси без проблем.

Бабатунде Адениджи пък пропусна в 40-ата минута най-добрата възможност пред сините, когато реши да стреля с пета. Нападателят обаче прати топката в аут от няколко метра.

След почивката "Левски" имаше предимство по отношение на владеенето на топката, но демонстрира познатата си слабост и трудно намираше път към вратата на съперника. При бърза контраатака в 57-ата минута Яблонски повали Зехиров, но съдията прецени, че нарушение няма.

Две минути по-късно Костадинов игра с ръка в наказателното поле, но отново не последва дузпа за "Берое", въпреки бурните протести на домакините. Влезлият като резерва за гостите Антон Огнянов пробва рефрекса на Перниш в 82-ата минута от малък ъгъл, но не успя да го изненада. В 85-ата минута след центриране на Прохазка, Венцислав Василев направи шпагат и бе близо от автогол, но Перниш изби с крак в гредата и така удържа аванса на тима си.