"Тотнъм" не срещна никакви проблеми срещу третодивизионния "Милуол" и се класира за полуфиналите на ФА Къп.

"Шпорите" се наложиха с 6:0 след голове на Кристиан Ериксен, Деле Али, Винсент Янсен и хеттрик на Сон Хюн-мин.

Така играчите на Маурисио Почетино се присъединиха към "Манчестър сити" и "Арсенал", които вече си осигуриха място във финалната четворка на турнира. Последният полуфиналист ще бъде излъчен утре, когато един срещу друг се изправят "Челси" и "Манчестър юнайтед".

Домакините днес започнаха много активно срещата и до деветата минута стражът на "Милуол" вече бе направил пет спасявания. Неприятната новина за "Тотнъм" бе, че в 11-ата минута Хари Кейн получи контузия в глезена и напусна принудително, заменен от Кристиан Ериксен.

Именно Ериксен откри резултата в 31-ата минута, когато Деле Али свали с гърди към него, а той от движение стреля в далечния ъгъл. Пет минути след това гредата спаси гостите, след като Уаняма засече с глава центриране от корнер. Сон Хюн-мин все пак удвои след страхотен удар с левия крак.

В началото на второто полувреме Кинг спаси много опасен удар на Ериксен, но в 54-ата минута Сон сложи окончателен край на спора с второто си попадение. Кореецът получи извеждащо подаване от Трипър и засече от въздуха.

В 72-рата минута Ерискен пусна по земя към далечната греда, където Деле Али засече отблизо. Сон успя да запише първия си хеттрик в Англия, след като в добавеното време се разписа за трети път.