"Интер" напълно смаза една от приятните изненади на сезона в Серия А - "Аталанта". "Нерадзурите" се наложиха със 7:1 у дома в мач от 28-ия кръг.

Дербито на Ломбардия бе от изключително значение и за двата тима, които са в директен сблъсък за местата, даващи право на участие в европейските турнир

Мауро Икарди направи хеттрик още през първата част, Евер Банега също вкара три гола, а Роберто Галярдини също се разписа срещу бившия си клуб при разгрома.

"Интер" излезе на четвърто място в класирането с 54 точки, на пет от третия "Рома", който е и с мач по-малко. На пета позиция е "Лацио" с 53 точки и двубой по-малко, следван от "Аталанта" с 52.

Началото беше оспорвано и Перишич се размина с центриране на Кандрева, а Алехандро Гомес беше на сантиметри от гола с нисък удар към десния ъгъл, при който Ханданович само изгледа топката. Рафаел Толой спъна Икарди като последен в защита, но съдията прецени, че Калдара е бил наблизо и показа само жълт картон на Толой. Ударът на Банега от прекия свободен удар рикошира в стената и удобно попадна в краката на Икарди, който отблизо откри резултата в 17-ата минута.

В 23-ата Икарди се измъкна от защитник и чукна топката зад вратаря Бериша, който се хвърли и го спъна без да играе с кълбото за дузпа. Икарди сам вкара от бялата точка в стил Паненка в средата под напречната греда.

"Аталанта" беше в шок и Мауро Икарди беше оставен да вкара с глава след центриране на Банега от корнер за 3:0 в 26-ата минута. Така аржентинецът вкара идеалния хеттрик само за девет минути – с ляв крак, десен и с глава. В 31-ата минута Кандрева пусна по земя пред вратата и Банега отблизо покачи на 4:0. Само три минути по-късно двамата повториха упражнението и пак Кандрева поднесе на Банега за 5:0.

Преди паузата Ремо Фройлер сам напредна към наказателното поле на "Интер" и отбеляза почетното попадение за своя тим.

Банега продължи да твори и след паузата и в 52-ата минута даде чудесен пас за Галярдини и халфът наказа бившия си клуб за 6:1. В средата на втората част Банега стреля през стената от фаул, оформяйки своя хеттрик и крайното 7:1.