"Депортиво" (Ла Коруня) сложи край на серията на "Барселона" от 19 шампионатни мача без поражение, след като спечели домакинството си от 27-ия кръг с 2:1.

Намиращият си в долната част на таблицата тим стигна да успеха с голове на Хоселу и Алекс Бергантинос, а между тях Луис Суарес успя да вкара, но това не бе достатъчно дори за точка.

Каталунците остават на върха в класирането с 60 точки, но вечният им съперник "Реал" (Мадрид) е с 59 и е изиграл цели две срещи по-малко. "Депортиво" пък е на 15-о място с 27 точки.

Срещата започна с териториален превес от страна на "Барселона", но домакините бяха добре организирани в защита и не позволяваха на съперника си да стигне до завършващ удар.

В 28-ата минута Луис Суарес изпусна сам от чиста позиция след центриране от пряк свободен удар. В 35-ата Серхио Бускетс пусна хубав извеждащ пас към Сержи Роберто. Той напредна устремено, но успоредното му подаване беше пресечено от Херман Лукс.

В 39-ата след центриране отляво Хоселу отправи топката много точно към далечния долен ъгъл, но Тер Стеген плонжира и изби. След изпълнението на корнер Масчерано не успя да изчисти, а стражът опита да улови вместо да избие, изпусна топката и притичалият Хоселу отблизо откри резултата.

Само минута след началото на второто полувреме каталунците се върнаха в мача. Денис Суарес центрира отдясно, защитник изпревари Пике, но подари топката на Луис Суарес, който шутира мощно право в близкия ъгъл.

В 53-ата минута домакините направиха хубава контра, при която останаха съмнения за засада на Хоселу. Той пое топката отдясно и центрира към Фажир, който шутира и топката се отклони леко от крака на Сержи Роберто, но съдията отсъди аут.

"Депортиво" продължи да залага на контра атаки, докато каталунците не успяваха да застрашат сериозно вратата на съперника.