"Лудогорец" направи поредната си успешна крачка в Първа лига, след като разгроми като гост с 5:0 предпоследния в класирането "Локомотив" (Горна Оряховица) в мач от 24-ия кръг.

С хеттрик за шампионите се отличи Клаудиу Кешеру, а по едно попадение добавиха Марселиньо и Вандерсон.

След успеха си играчите на Георги Дерменджиев събраха 63 точки и вече са на цели 15 пред втория в подреждането "Левски", който по-рано днес загуби от "Берое".

Лошата новина за "орлите" бе, че Светослав Дяков получи травма в дясното бедро и бе принудително заменен през първото полувреме.

"Лудогорец" започна силно мача и доминираше от първия съдийски сигнал, докато домакините не успяха да отправят нито един точен удар за цялата част. Още в шестата минута Вандерсон центрира отдясно, Марселиньо се пребори с Мартин Кавдански за топката и от близко разстояние не остави шансове на Николай Банков.

Дори след контузията на Дяков в средата на първата част, "орлите" продължиха да контролират играта, създавайки няколко опасни положениея, но без резултат.

Второто полувреме започна по възможно най-добрия начин за гостите от Разград. В 49-ата минута Козмин Моци пусна към Клаудиу Кешеру, който се хвърли за топката и с удар от движение прати в далечния ъгъл на Банков. "Лудогорец" чувствително намали темпото и позволи на "Локомотив" да владее повече топката за известно време. Въпреки това домакините трудно стигаха до положения пред Стоянов.

Вандерсон сложи точка на спора в този мач с третия гол в 80-ата минута. Той получи в наказателното поле, след като Марселиньо бе пропуснал за него топката, и с плътен удар по земя се разписа. Нападателят бе в засада, но това остана незабелязано от страничния съдия.

Четири минути преди края на редовното време Джоди Лукоки намери Кешеру в наказателното поле, румънецът овладя, обърна се и с мощен удар направи резултата 4:0. Той оформи своя хеттрик и крайния резултат секунди преди последния съдийски сигнал, след като направи добавка след изстрел на Джонатан Кафу.