Григор Димитров започна по отличен начин участието си на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс и спечели в два сета срещу руснака Михаил Южни.

Българският тенисист се наложи с 6:4, 6:0 след само 71 минути игра и така си осигури участие в третия кръг. В следващата фаза Димитров ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между американеца Джак Сок и швейцарския квалификант Анри Лаасконен.

Световният №13 започна колебливо мача, но постепенно намери ритъма си и стигна заслужено до успеха срещу коравия руски ветеран. Това бе първи мач на хасковлията от близо три седмици насам и първия на открито от участието му на Australian Open.

Димитров бе стабилен на свой сервис и вкара 60% от първите си подавания и спечели 88% от тях. Той допусна пробив само един път при първата и последна възможност на Южни за това. От своя страна българинът стигна до десет брейкбола, от които реализира пет.

Димитров влезе отлично в срещата и проби още при първата си възможност във втория гейм. След това обаче Южни демонстрира, че няма да се предаде толкова бързо и максимално затрудни съперника си. Българинът му помогна и с двойна грешка, след която руснакът успя да върне пробива.

Играта се движеше гейм за гейм до десетия, в който Димитров демонстрира класата си и нанесе решаващ удар в най-точния момент. Той се възползва от втората си възможност за пробив и така затвори сета при 6:4.

Втората част започна с убедителен сервис гейм на нула на хасковлията, след което двамата тенисисти изиграха най-дългия гейм в мача, който продължи близо десет минути. Южни отрази четири брейкбола, но при петия не удържа на агресивната игра на българина и допусна пробив.

Това напълно пречупи руснака, който до края на мача реализира само четири точки и не спечели нито една при сервис на Димитров.