Вторият ден след включването на големите имена в тениса в Индиън Уелс не донесе нови изненади. След ранното отпадане на водача в световната ранглиста Анди Мъри, дойде ред в надпреварата да се включат шампионите от последните шест години Новак Джокович, Рафаел Надал и Роджър Федерер.

Единствено сърбинът, който спечели турнира в предните три сезона, имаше затруднения. Той стигна до 6:4, 7:6 (5) срещу Кайл Едмънд.

Федерер спечели двубоя на ветераните, като победи с 6:2, 6:1 французина Стефан Робер. Надал премина в третия кръг след 6:3, 6:2 срещу аржентинеца Гуидо Пея.

Джокович ще има тежко изпитание, като ще срещне Хуан Мартин дел Потро. Сърбинът води с 12:4 победи в преките двубои. Миналото лято аржентинецът отстрани съперника си от олимпийските игри. Последният им мач беше преди десетина дни, когато Джокович се наложи в три сета в оспорван мач в Акапулко.

Жребият в Индиън Уелс отреди интересен поток, като при победи в третия кръг Федерер и Надал ще играят помежду си. След това на пътя на победителя може да се окаже Джокович.

Сърбинът започна с пробив срещу Едмънд и държеше инициативата. Той имаше възможност за нов пробив в седмия гейм, но пропусна преднина от 40:15. Със стабилен сервис вторият в схемата стигна до 6:4.

Във втория сет Едмънд проби и поведе с 3:0. Джокович върна пробива, но веднага след това съперникът му отново поведе.

Британецът сервираше за изравняване при 5:3, когато сърбинът успя да се вдигне и проби, след което се стигна до тайбрек. В него Джокович поведе рано и стигна до успеха.

Българският тенисист Григор Димитров ще играе с американеца Джак Сок в третия кръг в Индиън Уелс. Осемнадесетият в света спечели трудно с 6:3, 0:6, 6:4 срещу Анри Лаасконен от Швейцария.

Сок се вдигна след серия от седем поредни загубени гейма, за да спечели. Ключът беше в пробив в края на третия сет.