Серхио Рамос отново се превърна в герой за Реал Мадрид, а „белия балет” отново е лидер в Примера дивисион след победа с 2:1 над Реал Бетис в мач от 27-ия кръг на Примера дивисион.

След неочакваното поражение на големия конкурент Барселона срещу Депортиво Ла Коруня, „кралете” имаха идеалната възможност да се върнат на първо място в класирането.

Това обаче не се оказа лесна задача, въпреки явното превъзходство на мадричани на „Сантяго Бернабеу”. Доста пропуски от тяхна страна обаче поддържаха интригата до последно. Затова бе виновен и вратарят на домакините Кейлор Навас, който в 25-ата минута действа много нескопосано и вкара топката във вратата си след удар на Антонио Санабриа и ужасен опит да улови топката.

Кристиано Роналдо донесе изравняването в края на първото полувреме. Марсело проби по левия фланг, след което центрира отлично за португалеца, който с глава вкара за 1:1.

След няколко пропуски и правилно отменен гол за засада на Роналдо, мачът навлезе в последните си 15 минути при равенство. Кристиано Пичини обаче остави Бетис с човек по-малко в 78-ата минута след втори жълт картон.

Това даде допълнителни сили на домакините, които стигнаха до победния гол в 81-ата минута. За кой ли път Рамос бе героят на Реал, след като засече по перфектен начин с глава центриране на Тони Кроос.

Така в класирането Реал Мадрид е лидер с 62 точки, на 2 пред Барселона и то с мач по-малко. Бетис е на 14-а позиция с 28 точки.