Над 220 000 души подписаха петиция за преиграване на историческия реванш от осминафиналите в Шампионската лига между "Барселона" и ПСЖ.

В основата на инициативата в change.org е Луис Мелендо Олмедо, който е привърженик на "Реал" (Мадрид). Посочената цел е да бъдат достигнати 300 хиляди подписа.

Олмедо обяснява, че действието му е подбудено от "събития, сериозно ощетили ПСЖ в резултат от отсъжданията на главния съдия, давайки предимство на "Барселона". Той е посочил подробно и спорните положения, които са наклонили везните в полза на каталунците.

Каталунците преодоляха пасив от четири гола срещу ПСЖ от първия мач, като победиха с 6:1 в реванша на "Камп ноу". Три от головете на "Барселона" дойдоха след 88-ата минута, а последният от тях беше отбелязан от Сержи Роберто в петата минута на добавеното време.

В неделя излезе информация, че УЕФА ще накаже рефера Денис Айтекън заради множество спорни отсъждания в мача. Според "Марка" председателят на съдийската комисия Пиерлуиджи Колина "ще замрази" германския арбитър.

Парижани обаче не са подали жалба срещу съдийството.

Президентът на ПСЖ Насер ал Хелайфи остана разочарован и заяви, че не трябва да се търсят оправдания. "Три седмици след победата с 4:0 ние загубихме с 1:6. Това е много, много трудно да се приеме", каза той след поражението.