Волейболистките на "Левски" спечелиха решаващия трети мач с ЦСКА и се класираха за полуфиналите на националната лига за жени.

Сините се наложиха с 3:1 гейма (25:18, 14:25, 25:18, 25:19) и приключиха четвъртфиналната серия с 2:1 победи.

ЦСКА завърши сезона с 9 победи в 14-те си мача от редовния сезон и влезе като фаворит в серията, но загуби и двете си домакинства в зала "Васил Симов" срещу сините, които спечелиха четири победи по-малко през сезона.

Двубоите между сини и червени завършиха без домакински успех, въпреки че в трите срещи от съображения за сигурност имаше организирана агитка само на отбора-домакин.

"Левски" ще играе с "Раковски" в полуфиналите, а вторият финалист ще бъде излъчен в серията между шампиона "Марица" и "Казанлък".

ЦСКА трябва да се надява пловдивчанки да защитят титлата си, за да запазят третото си място от редовния сезон и да спечелят бронзовите медали. "Левски" трябва да спечели шапионата, за да промени шестата си позиция.