"Сан Антонио спърс" се възползва от слабата серия на "Голдън стейт уориърс" в последните две седмици и оглави класирането в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация (НБА).

През изминалата нощ "шпорите" надиграха "Атланта хоукс" със 107:99 у дома и се изравниха по показатели с "воините" - 52 победи от 66 мача.

Тимът на Грег Попович обаче има предимство, след като спечели и двата си директни сблъсъка с калифорнийци.

До края на редовния сезон двата тима ще изиграят по 16 мача, включително още един помежду си на 29 март. Който от тях завърши на първо място в конференцията, ще има домакинско предимство до края на плейофите, тъй като водещите отбори на изток имат доста по-слаби показатели.

"Сан Антонио" записа 11-а победа в последните си 12 мача и 19-и последователен успех като домакин на "Атланта хоукс". "Шпорите" отбелязаха върховите си за сезона 16 тройки, за да преодолеят рекордните си от началото на шампионата 23 грешки.

Грег Попович отново не можеше да разчита на Ламаркъс Олдридж и Тони Паркър, но в игра се завърна получилият почивка Кауай Ленард. Той беше най-полезен за успеха на тексасци с 31 точки, пет борби и четири асистенции.

Пат Милс добави 15 точки и девет асистенции. Дани Грийн вкара четири тройки от пет опита и завърши с 14 точки, колкото реализира и Дейвид Лий, който се отчете още с шест борби и четири асистенции. Пау Гасол направи обичайното си силно включване от пейката с 13 точки, 10 борби, четири асистенции и четири чадъра за 27 минути.

За "Атланта" Денис Шрьодер беше най-резултатен с 22 точки, като добави и 10 асистенции, две борби и две откраднати топки. Тим Хардауей се включи от пейката със 17 точки, а Пол Милсап и Кент Бейзмор добавиха съответно 16 и 15 точки.

"Ястребите" допуснаха 30-ата си загуба в 67 мача и остават на петото място в Източната конференция. Пред тях са "Торонто раптърс" (39-28), "Вашингтон уизърдс" (41-25), "Бостън селтикс" (42-25) и "Кливланд кавалиърс" (43-22).