"Лестър" изживя нова незабравима футболна вечер. Английският първенец постигна историческо класиране за четвъртфиналите в Шампионската лига.

"Лисиците" победиха с 2:0 "Севиля" у дома и заличиха загубата с 1:2 от първата среща.

"Ювентус" също продължава в надпреварата. "Бианконерите" се наложиха с 1:0 срещу "Порто" и след 3:0 общ резултат вече са сред осемте най-добри.

"Лестър" се възползва по-добре от възможностите си в срещата, докато "Севиля" има много за какво да съжалява. Испанците направиха пропуски и в двата мача, като сега отново пропуснаха дузпа.

Уес Морган и Марк Олбрайтън дадоха преднина на домакините. В 74-ата минута Самир Насри си изкара втори жълт картон и остави андалусийците с човек по-малко. Въпреки това "Севиля" имаше шансове да вкара. В 80-ата минута Стивън Н'Зонзи пропусна дузпа, спасена от Каспер Шмайхел.