Българският тенисист Григор Димитров приключи злощастно участието си в Индиън Уелс. Дванадесетият в схемата загуби с 6:3, 3:6, 6:7 (7) от намиращия се в добра форма американец Джак Сок.

Димитров направи така, че срещата да се развива добре за него, но след това позволи на съперника си да се вдигне. В третия сет българинът имаше три поредни мачбола при 5:4 и 40:0, но изведнъж рухна. В последвалия тайбрек той имаше нов мачбол, но отново не се възползва.

Така след близо 2.30 часа игра хасковлията допусна третата си поредна загуба от общо четири мача със Сок.

Димитров остави нереализирана добра възможност за предно класиране в турнира предвид благосклонния жребий. При успех в следващия кръг той щеше да играе с Малек Жазири от Тунис и едва след това на пътя му можеше да се изправи играч от челната десетка.

Двамата със Сок, който е 18-и в света, направиха красиви и оспорвани разигравания, какъвто беше целият мач.

Димитров взе ранна преднина с пробив за 3:1 в първия сет. Той я поддържаше, като първата възможност за връщане на пробива дойде в последния девети гейм, но българинът се справи и спечели.

Във втория сет двамата бяха много уверени на свой сервис, като до осмия гейм нямаше нито една възможност за пробив. Тогава Сок направи решителната крачка - той поведе с 40:15 и въпреки че първоначално Димитров се спаси, американецът оползотвори четвъртия си брекпойнт и поведе. Още в следващия гейм представителят на домакините стигна до 6:3 и изравни.

Димитров имаше водещата роля в третия сет, като след ранен пробив, затвърден с гейм на нула, поведе с 3:0. Сок игра с хъс и успя да върне пробива след маратонски седми гейм.

При 5:4 в своя полза Димитров поведе с 40:0 и докосна ключов пробив за спечелването на мача. Сок обаче се бори и се защити умело, за да направи обрат. В следващия гейм българинът на свой ред спаси точка за пробив.

В тайбрека Сок взе преднина с ранен минипробив и след това поведе с 5:2. Димитров съумя да изравни и последва размяна на точки, като двамата печелеха разиграванията при свой сервис. Ключовият момент дойде при 8:7 за американеца, когато с втория си минипробив той заслужи победата.