Ако мачовете между Роджър Федерер и Рафаел Надал са солта и пиперът в съвременния тенис, то зрителите в Индиън Уелс трябва да са доволни. Двамата ще се срещнат на корта отново в повторение на финала от Australian Open.

А победителят може да срещне Новак Джокович в четвъртфиналите, ако сърбинът се справи с Ник Кириос.

Федерер и Надал ще играят помежду си за 36-и път, като испанецът има 23 победи. Швейцарецът обаче спечели последните два мача, включително и зрелищния финал в Мелбърн, за да вземе рекордната си 18-а титла от Големия шлем.

Федерер спечели два тайбрека за 7:6 (3), 7:6 (4) срещу Стив Джонсън. Рафаел Надал беше по-убедителен за 6:3, 7:5 срещу сънародника си Фернандо Вердаско.

Швейцарецът и Джонсън разчитаха много на сервис-геймовете си, като в първия сет нямаше нито една възможност за пробив. В тайбрека Федерер натрупа преднина и спечели.

Във втория сет картината се повтори, като рекордьорът по титли имаше няколко шанса да пробив във втория гейм, но американецът се спаси. Натам се повтори картината от първия сет.

В най-интересния мач за деня Джокович взе нова победа срещу Хуан Мартин дел Потро. Вторият в схемата стигна до 7:5, 4:6, 6:1 след близо 2.20 часа. Сега той ще има ново трудно предизвикателство в лицето на Ник Кириос, който преди дни го отстрани в Акапулко.

В първите два сета Дел Потро успяваше да вземе ранен пробив. В първия сет Джокович съумя да изравни и с късен пробив да направи 7:5. Във втория обаче аржентинецът направи втори пробив за 4:1, а съперникът му върна само единия.

Джокович, който е шампион в Индиън Уелс в последните три сезона, игра силно в третия сет. След 1:1 той влезе в серия и спечели мача.