"Монако" защити впечатленията, че има едно от най-добрите нападения в Европа през сезона и изхвърли "Манчестър сити" от Шампионската лига. Монегаските се наложиха с 3:1 и след 6:6 общ резултат и повече голове на чужд терен продължиха в четвъртфиналите.

За следващата фаза се класира и "Атлетико" (Мадрид). Испанците завършиха при нулево равенство с "Байер" (Леверкузен) у дома и след победата си с 4:2 в Германия остават в надпреварата.

Още в първия мач "Монако" игра атрактивно и имаше възможности да спечели, но допусна обрат от 2:3 до 5:3. Тогава Гуардиола изрази притесненията си от атакуващата сила на съперника, като заяви, че ако в реванша съставът му не вкара, ще отпадне.

Опасенията му се оказаха основателни - в 29-ата минута резултатът вече беше 2:0 с головете на Килиан Мбапе и Фабиньо. В 71-ата Лирой Сане вкара важен гол за "Сити", но малко след това Тимуе Бакайоко се разписа за 3:1.

През първата част домакините имаха пълно превъзходство. В осмата минута Мбапе засече отблизо след отиграване на Силва и даде преднина на "Монако".

Положенията пред Кабайеро продължиха и това даде резултат. В 29-ата минута след нова атака от ляво топката беше подадена в наказателното поле и Фабиньо удвои. До почивката "Сити" нямаше нито една възможност пред вратата на съперника.

След почивката ролите се размениха. Англичаните започнаха да атакуват, но пропиляха няколко добри възможности. В центъра беше Серхио Агуеро, пропуснал да намали при две хубави положения.

В 71-ата минута Рахим Стърлинг стреля, Субашич спаси, но топката попадна в Сане, който вкара. Шест минути след това Бакайоко беше оставен непокрит в наказателното поле при центриране от дясно и с глава вкара безценния гол.

Англия остана с един представител в четвъртфиналите, благодарение на шампиона "Лестър".

"Монако", от своя страна, продължи безгрешната си серия срещу английски отбори в плейофите в Шампионската лига ("Манчестър юнайтед 1997-98, "Челси" 2003-04 и "Арсенал" 2014-15).

Четвъртфиналистите в Шампионската лига: "Байерн", "Борусия" (Дортмунд), "Барселона", "Реал" (Мадрид), "Атлетико", "Ювентус", "Лестър", "Монако"