"Едва ли има треньор, който иска да играе срещу Лестър". Това заяви старши треньорът на "Реал" (Мадрид) Зинедин Зидан в навечерието на жребия за четвъртфиналите в Шампионската лига.

Въпросът е - срещу кого ще играе "Лестър"? Отговорът ще стане ясен малко след 13.00 ч. българско време, когато ще започне тегленото на жребия в Нион.

"Барселона", "Борусия" (Дортмунд), "Байерн" (Мюнхен), "Атлетико (Мадрид), "Ювентус" и "Монако" са останалите участници. Жребият е пълен и всеки може да се падне срещу всеки.

Първите мачове ще се изиграят на 11 и 12 април, а реваншите на 18 и 19 същия месец.

"Лестър" се класира за първи в историята си на четвъртфиналите в Шампионската лига, докато "Реал" (Мадрид) го прави за 33-и път. Другите два отбора с най-богат опит в тази фаза са "Байерн" (Мюнхен) и "Барселона" - съответно за 27-и и 18-и път.

"Лисиците" продължават да пишат приказката си в турнира. Според вратаря на "Ювентус" Джанлуиджи Буфон това прави англичаните опасен съперник.

На осминафиналите бе поставен голов рекорд. Отборите вкара 62 гола в 16-те мача. Двубоят между "Манчестър сити" и "Монако", завършил 5:3, стана най-резултатният. След това се нареди успехът на "Барселона" с 6:1 срещу ПСЖ на "Камп ноу".

Монегаските победиха в реванша с 3:1 и станаха първият отбор, който продължава, след като в първия мач е допуснал пет гола. Двубоят на "Луи Втори" ще се запомни и с това, че за първи път отбор, воден от Хосеп Гуардиола, отпада в тази фаза.

Треньорът на "Атлетико" (Мадрид) Диего Симеоне е единственият, който успя да достигне четвъртфиналите през последните четири сезона.

Жребият за полуфиналите ще се тегли на 21 април. Срещите от тази фаза на турнира ще се проведат на 2-3 и 9-10 май. Финалът ще е на 3 юни в Кардиф.