"Борусия" (Дортмунд) постигна минимална, но заслужена победа с 1:0 над "Инголщат" като домакин в първия мач от 25-ия кръг на Бундеслигата.

Единственото попадение в двубоя вкара Пиер-Емерик Обамеянг, който вече има 23 шампионатни гола на сметката си и води с два пред звездата на лидера в подреждането "Байерн" (Мюнхен) Роберт Левандовски.

Жълто-черните събраха 46 точки и преди изиграването на останалите срещи от кръга изостават на 13 от баварците и на три от "Разенбалшпорт" (Лайпциг). Четвъртият "Хофенхайм" пък е с актив от 42.

Буквално с първата си опасна атака в срещата домакините откриха резултата. В 14-ата минута Марсел Шмелцер проби на скорост отляво и центрира по земя, а Обамеянг изпревари пазача си и с премерен изстрел прати топката в долния десен ъгъл.

В 19-ата минута Марвин Матип засече с глава центриране към вратата на Роман Бюрки, който трябваше да показва завиден рефлекс. Малко по-късно, в 27-ата Матю Леки бе оставен без опека пред вратарско поле и също стреля с глава, за своя жалост покрай левия стълб.

В 39-ата минута "Инголщад" бе на косъм от изравняването. Лескано направи хубав рейд отляво и центрира прострелно. Вратарят Бюрки се хвърли да избива, като насочи топката право в краката на Сони Кител. Нападателят побърза да нанесе изстрел, но Бюрки вече се беше изправил и се хвърли в краката му, за да отрази.

В началото на втората част реферът Даниел Зийберт подмина чиста дузпа в полза на гостите. Шест минути след подновяването на играта защитниците пред Бюрки допуснаха Леки да овладее в наказателното поле. Австралиецът излезе сам срещу затичалия се вратар и поведе встрани, а Бюрки, без да може да овладее набраната инерция, го събори. Въпреки това Зийберт не видя основание да свири наказателен удар, което доведе до сериозни протести от играчите в червени екипи.

В 54-ата минута "Борусия" изпусна чудесен шанс след статично положение да удвои аванса си. Сократис Папастатопулос стреля с глава, като Мартин Хансен само изгледа как топката прелетя встрани в аут. Жълто-черните продължиха да са по-дейният отбор, но така и не стигнаха до втори успокоителен гол.

Четвърт час преди края реферът Зийберт подмина и дузпа в полза на "Борусия", след като Паскал Грос определено игра с ръка в наказателното поле на "Инголщад".