Американският тенисист Джак Сок продължи уверения си път в Индиън Уелс. След като в третия кръг отстрани Григор Димитров, сега се справи и с друг по-предно поставен - Кей Нишикори.

Сок спечели с 6:3, 2:6, 6:2 срещу петия в схемата и стигна полуфиналите. Там ще се изправи срещу Роджър Федерер, който се класира без игра заради оттеглянето на Ник Кириос.

Още в първия гейм американецът се спаси при свой сервис след 15:40, след което проби и стигна до 3:0. След серия бързи геймове Сок спечели сета.

В следващия Нишикори игра по-добре и не остави никакви възможности пред съперника си. В третия сет ролите се размениха, като Сок започна с ранен пробив, а след маратонския пети гейм постигна втори. Това го отведе до победата.

Американецът изрази задоволството от достигането на първия си полуфинал в турнир от сериите "Мастърс". "В предишните ми мачове с Федерер не мисля, че имах много възможности, но това вече е променено", каза Сок, който загуби предишните си две срещи с швейцареца.

В другия полуфинал играят Стан Вавринка и Пабло Кареньо-Буста.