Английската футболна асоциация (ФА) глоби "Манчестър юнайтед" с 20 000 паунда заради поведението на футболистите по време на четвъртфинала в турнира ФА къп срещу "Челси".

Сините спечелиха с 1:0 след гол на полузащитника Нголо Канте, а "червените дяволи" завършиха двубоя с 10 души, след като Андер Ерера бе изгонен през първото полувреме.

Футболистите на "Юнайтед" обградиха съдията Майкъл Оливър, след като Ерера получи втори жълт картон в 35-ата минута заради нарушение срещу Еден Азар.

От ФА повдигнаха обвинение срещу клуба заради "невъздържаното поведение" на играчите и им дадоха 5-дневен срок за обжалване. Клубът прие обвинението и получи стандартна глоба.

"Футболистите на "Манчестър юнайтед" не запазиха добрия тон и не се държаха по подобаващ начин в ситуацията в 35-ата минута и клубът има вина за това", се казва в съобщението на ФА.

При въпросната ситуация мениджърите Жозе Моуриньо и Антонио Конте влязоха във вербален сблъсък, като бяха разтървани от четвъртия съдия.