"Верея" победи "Пирин" в двубой от 25-ия кръг на първа лига. Срещата, което се проведе на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора, завърши при резултат 2:0.

С този успех отборът на старши треньора Александър Томаш събра 30 точки на десетото място. Благоевградчани имат 31 на деветото.

Това беше предпоследният кръг преди отборите да се разделят в шестица и осмица. След това поражение "Пирин" ще остане в осмицата.

"Верея" беше по-активният отбор през цялото време и заслужено се поздрави с победата. Резултатът бе открит в 36-ата минута след гол на нападателя Валери Домовчийски. Той засече центриране на Педро Еуженио отдясно.

През второто полувреме домакините продължиха да създават по-интересните положения и в 74-ата минута Еуженио оформи крайния резултат. Той получи в наказателното поле и стреля, Благой Макенджиев изби, но прати право към съперника си, който при добавката не сгреши.

Гостите от Благоевград също имаха своите възможности. Още в петата минута те получиха правото да изпълнят двоен удар. До него се стигна, след като Иван Бандаловски върна към Пламен Колев. Почти всички играчи на "Верея" се наредиха на голлинията. Станислав Костов стреля, топката се отби от стената и попадна в Румен Сандев, който също не сполучи.

Няколко минути преди втория гол на "Верея" Иван Цветков спря добре топката за Костов в наказателното поле, който обаче би право в тялото на защитник.

В 26-ия кръг "Пирин" посреща "Нефтохимик", а отборът от Стара Загора гостува на "Локомотив" в Горна Оряховица.