УБА победи с 3:1 "Арсенал" в 29-ия кръг на Висшата лига и нанесе втора поредна загуба на "топчиите". В миналия кръг лондонския клуб отстъпи със същия резултат от "Ливърпул".

По време на двубоя над стадион "Хауторнс" прелетяха два самолета, носещи надписи с послания към мениджъра Арсен Венгер. Първият беше срещу френския специалист, а вторият – в негова подкрепа. Това даде повод за шеги в социалните мрежи, осмиващи привържениците на "Арсенал".

След третия гол от сектора с гостуващите фенове бяха издигнати транспаранти: "Венгер вън!".

"Арсенал" заема петото място в класирането с 50 точки. На точка за отбора е "Манчестър юнайтед". В неделя "червените дяволи" играят срещу "Мидълзбро". УБА е на осмата позиция с 43 точки.

Крейг Доусън вкара два гола за победата на УБА. Той се разписа с удари с глава в 12-ата и 75-ата минути. Това се случи за първи път в кариерата му.

Алексис Санчес, който бе въвлечен в скандал със съотборниците си и Венгер, започна като титуляр и изравни в 15-ата минута.

През първото неприятните новини за наставника на "топчиите" продължиха, след като вратарят Петър Чех се контузи и на негово място влезе Давид Оспина.

В началото на втората част уелският национал Хал Робсън-Кану влезе в игра и след 75 секунди се разписа. Той се възползва от излизане на Оспина. Футболистите на "Арсенал" протестираха за нарушение в ситуацията.

В следващия кръг "Арсенал" ще посрещне "Манчестър сити", а УБА ще гостува на "Юнайтед".