ЦСКА успя да се пребори за равенство срещу "Локомотив" (Пловдив) в двубой от 25-ия кръг на Първа лига. Срещата на "Лаута" завърши 1:1.

Мачът се разви като този в София през есента, когато черно-белите спечелиха с 1:0. Нападателят Дани Кики вкара ранен гол, а след това пред червените се откриха много възможности. Този път обаче отборът на треньора Стамен Белчев съумя да вкара и взе точка.

ЦСКА събра 46 точки на третото място. Червените са на две от "Левски", който посреща "Ботев" в неделя. "Локомотив" е четвърти с 39.

Домакините отриха резултата с единствения си точен удар за целия мач. В 13-ата минута Веселин Марчев подаде към Дани Кики, който овладя на дъгата пред наказателното поле и с плътен изстрел прати топката в долния десен ъгъл.

До края на полувремето гостите от София създадоха няколко добри ситуации за гол. В 42-ата минута Руи Педро завърши добра атака след пас на Кирил Десподов със силен удар, който обаче беше неточен.

Малко след това Стойчо Атанасов стреля от движение от границата на наказателното поле, но прати топката над вратата.

В началото на второто полувреме пред Кики се откри много добра възможност да вкара втори гол. Той излезе сам срещу Георги Китанов, но се забави с удара и позволи на Атанасов да го настигне и да му отнеме.

Последваха няколко пропуснати възможности от ЦСКА. Десподов, Арсенио и Кулма не можаха да вкарат.

В 80-ата минута ЦСКА изравни чрез Десподов. Тогава защитата на "Локомотив" и вратарят Ясин Ел Харуби допуснаха груба грешка след извеждащо подаване на Пинто. Младият футболист на червените се възползва от неразбирателството между Кирил Котев, Павел Виданов и Харуби, открадна топката и на празна врата вкара.

В последния кръг преди плейофите ЦСКА посреща "Лудогорец", а "Локомотив" гостува на "Берое".