Шампионът "Лудогорец" направи грешна стъпка в предпоследния кръг от първата фаза на Първа лига. Разградчани завършиха 2:2 с "Дунав" у дома.

Русенци водеха, но с гола на Клаудиу Кешеру в 70-ата минута "Лудогорец" изравни.

Воденият от Георги Дерменджиев остава убедително начело с 64 точки. Шампионите имат 16 преднина пред втория "Левски", който в неделя приема "Ботев".

"Дунав" се изравни на петото място с "Черно море", който в неделя гостува на "Нефтохимик".

В първите минути Кешеру пропусна на два пъти да вкара. В 14-ата минута "Лудогорец" поведе с гол на Хосе Паломино, който отбеляза с глава отблизо първия си гол в Първа лига.

Разградчани владееха инициативата и в 24-а минута Натанаел направи нов пропуск. Малко по-късно и Кафу стреля с глава покрай вратата на гостите. В добавеното време "Дунав" използва грешка в защитата на съперника и изравни чрез Бранимир Костадинов.

Малко след почивката Кафу излезе в добра позиция, но вратарят на "Дунав" спаси. В 66-ата минута русенци направиха пълен обрат с гол на Бирсент Карагарен, който с плонж и удар с глава преодоля Владислав Стоянов.

Три минути по-късно Кешеру стреля от малък ъгъл в ръцете на вратаря Станислав Антонов, който обаче изпусна топката в мрежата си за 2:2.

"Дунав" можеше да спечели, но Васил Шопов пропусна. Грешка в защитата на "Лудогорец" позволи на Шопов да излезе сам срещу Стоянов, но след като го преодоля и стреля, Игор Пластун изчисти пред вратата.

В добавеното време Кешеру стреля неточно с глава.