"Реал" (Мадрид) победи "Атлетик" (Билбао) в мач от 28-ия кръг на Примера дивисион. Срещата на "Сан Мамес" завърши 2:1.

Голмайстори за отбора на Зинедин Зидан станаха Карим Бензема и Каземиро. Точен за домакините бе Ариц Адурис.

"Атлетик" имаше 16 победи и 3 равенства в своите 19 последни домакинства. Последната загуба дойде от "Барселона" през август.

С този успех "Реал" увеличи разликата пред каталунците на 5 точки. Отборът на Луис Енрике гостува на "Валенсия" в неделя.

Бензема откри резултата в 25-ата минута, когато засече подаване на носителя на "Златната топка" Роналдо. Попадението беше 16-о за французина този сезон, а португалецът му подаде за гол за 19-и път.

Адуриц възстанови равенството в 65-ата минута с удар с глава. Радостта на домакините обаче се запази твърде кратко, тъй като само три минути по-късно "Реал" стигна до победния гол.

Центриране от корнер бе отклонено от Роналдо към задната греда, където напълно непокритият Каземиро вкара за 2:1.

Загубата остави "Атлетик" на седмо място с 44 точки. "Реал" преследва първата си титла на Испания от 2012 г. насам.