"Манчестър юнайтед" е на три точка от топ 4 във Висшата лига, след като победи с 3:1 "Мидълзбро" в двубой от 29-ия кръг.

Отборът на мениджъра Жозе Моуриньо събра 52 точки и изпревари "Евертън" и "Арсенал". Четвъртият "Ливърпул" има 55. Мърсисайдци ще играят с "Манчестър сити" от 18:30 ч. "Гражданите" са трети с 56.

"Мидълзбро" бе воден от временния наставник Стив Агню, след като Айтор Каранка беше уволнен по-рано през седмицата.

Двубоят за "червените дяволи" пропуснаха Пол Погба заради контузия, както и Андер Ерера и Златан Ибрахимович, които са наказани.

Първата добра възможност в мача се откри пред "Юнайтед". В 24-ата минута Хуан Мата изведе Маркъс Рашфорд в наказателното поле и сам срещу Виктор Валдес стреля силно. Бившият вратар на "Барселона" обаче спаси.

През първото полувреме домакините отправиха един точен удар. Гастон Рамирес стреля силно извън наказателното поле и принуди Давид Де Хея да се намесва решително.

Маруан Фелайни откри резултат в 30-ата минута. Той засече с глава центриране на Ашли Йънг отляво. Белгийският национал вкара първия си гол през този сезон във Висшата лига, а Йънг направи първата си асистенция. Фелайни вече се е разписвал срещу 20 различни отбора в първенството.

Домакините отговориха с добра атака, при която Алваро Негредо отправи опасен удар, но не намери очертанията на вратата.

Джеси Лингард вкара красив гол за 2:0 в 62-ата минута. Английският национал отправи силен удар от дъгата на наказателното поле.

В 77-ата минута Руди Гестед върна надеждите на "Мидълзбро". Той се възползва от грешка на Крис Смолиг и сам срещу Де Хея даде повод за радост на феновете. До края домакините хвърлиха всички сили в атака, докато "Юнайтед" предимно се защитаваше.

В добавеното време Валдес направи кошмарна грешка. Той се подхлъзна в момент, когато топката бе върната към него, Антонио Валенсия стигна до топката и оформи крайния резултат.