"Ювентус" е все по-близо до шестата си поредна титла в Серия А. "Старата госпожа" победи с 1:0 "Сампдория" в мач от 29-ия кръг. Това беше втори пореден успех за отбора на Масимилиано Алегри, след като в миналия кръг се наложи с 2:1 над "Милан".

"Бианконерите" имат 73 на върха в класирането. "Сампдория" е девети с 41.

"Ювентус" спечели с 4:1 първия мач срещу този съперник през сезона.

Голмайстор на стадион "Луиджи Ферарис" стана Хуан Куадрадо, който се разписа през първото полувреме. В 7-ата минута колумбиецът засече с глава центрира на Асамоа отляво.

Нападателят Гонсало Игуаин можеше да удвои в 20-ата минута. Линети подари топката на аржентинеца в наказателното поле и той веднага стреля, вратарят Пуджони обаче се намеси.

Звездата на "Старата госпожа" Пауло Дибала се контузи през първата част и беше принудително заменен. Неговият съотборник Миралем Пянич показа с ръка, че най-вероятно нападателят е разтегнал мускул.

През второто полувреме интересните положения почти липсваха. Играта беше накъсвана заради чести нарушения, а на два пъти емоциите взеха връх след падания на Даниел Алвеш. При второ той получи жълт картон за симулация.

"Наполи" победи с 3:2 "Емполи" и събра 63 точки на второто място. За първи път в историята си отборът на треньора Маурицио Сари постигна пет поредни победи като гост в първенството. "Рома", който има 62, посреща "Сасуоло" от 21:45 ч.