Мъжкият баскетболен тим на “Шумен“ записа седма победа втората шестица на А група по баскетбол.

В зала „Младост“ шуменци бяха категорични срещу тима на „Академик“ Варна и го победиха с 82:64.

Гостите от Варна влязоха по-добре в двубоя и в началните минути поведоха в резултата. В средата на първата третина „Шумен“ обърна резултата и до края на мача не допусна да бъде застигнат от „Академик“.

„Шумен“ по категоричен начин спечели втората част и на полувремето двата тима се оттеглиха при 41:28.

След почивката разликата достигна до 20 т. в полза на шуменци и те спокойно доиграха мача, като в последните минути на терена се появиха всички юноши на тима, които бяха на резервната скамейка.

Най-добър за „Шумен“ в този мач бе Андрей Иванов, който отбеляза 24 т. и записа 21 борби. Кирил Кирилов се отчете с 23 т. и 11 борби, а Янко Янков добави 17 т.