"Ливърпул" и "Манчестър сити" завършиха при равенство 1:1 в дербито от 29-ия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" изостанаха на "Етихад", но спечелиха точката след гол на Серхио Агуеро. Бившият футболист на "Сити" Джеймс Милнър откри резултата от дузпа.

Отборът на мениджъра Хосеп Гуардиола спря победната серия на "мърсисайдци", които в предишните два кръга се наложиха над "Арсенал" (3:1) и "Бърнли" (2:1).

"Ливърпул" остана на четвъртото място с 56 точки, а "Сити" с точка повече е на третото.

През първото полувреме и двата отбора имаха своите шансове за гол. В 20-ата минута Давид Силва отправи опасен удар, но прати топката покрай вратата. В 39-ата Фернандиньо беше близо да открие, но и той не намери очертанията на вратата.

В края на частта Адам Лалана предизвика вратарят на домакините Вили Кабайеро да се намесва решително.
Бързото темпо на игра се запази и през второто полувреме.

"Ливърпул" получи дузпа в 50-ата минута след нарушение на Клиши срещу Фирмино. Защитникът на "Сити" влезе в борба за топката към атакуващия футболист с високо вдигнат крак и го събори. Милнър изпълни точно, като прати в долния десен ъгъл, докато Кабайеро се хвърли в левия.

Това беше седми гол за Милнър от дузпа през този сезон. Само Стивън Джерард има повече – 10, вкарани през сезон 2013-14.

"Гражданите" обаче се вдигнаха и успяха да изравнят. В 69-ата минута Кевин де Бройне предостави отличен пас към Серхио Агуеро в наказателното поле, който с удар от движение се разписа. Аржентинецът се разписа в пето поредно домакинство срещу "Ливърпул".

Напрежението остана до самия край. В 76-ата минута Де Бройне удари лявата греда след разбъркване в наказателното поле. Малко след това Адам Лалана направи фрапиращ пропуск, след като беше намерен сам срещу Кабайеро от Фирмино. В добавеното време и Агуеро направи голям пропуск пред Симон Миньоле.