Добре
Вторник, 28 Март 2017

"Левски" победи "Ботев" и го остави извън топ 6 на Първа лига

"Ботев" ще играе във втората осмица след края на редовния сезон в Първа лига.

Пловдивчани загубиха гостуването си на "Левски" с 0:2 в мач от 25-ия кръг и кръг преди края загуби шансове да догонят шестия "Дунав".

Тимът от Русе има 37 точки, а "Ботев" и "Берое" са с по 32. "Левски" събра 51 точки и поведе с пет преди третия ЦСКА.

През първото полувреме на стадион "Виваком арена Георги Аспарухов" гостите не успяха да оправят нито един точен удар.

Полузащитникът Роман Прохазка откри в 16-ата минута. Словакът вкара красив гол с удар от разстояние. Капитанът Веселин Минев центрира отляво, топката премина над всички играчи и падна точно на границата на наказателното поле, където Прохазка стреля от движение и не остави никакви шансове на вратаря Иван Чворович.

Бившият футболист на "Лудогорец" и "Левски" се контузи през първата част и на негово място влезе юношата на сините Георги Георгиев.

До края на полувремето пред Бабатунде Адениджи се откри отлична възможност. Нападателят се възползва от грешка на Яя Меледже и напредна към вратата, той обаче се забави с удара и топката му бе отнета. Антонио Аниете опита късмета си с удар от 20 метра, но Георгиев спаси.

В 55-ата минута героят за "Левски" от дербито с ЦСКА Давид Яблонски можеше да се разпише с глава. Той бе изпуснат в наказателното поле и засече центриране на Мехди Бурабия от пряк свободен, ударът му обаче мина покрай вратата.

Натискът на домакините продължи и даде резултат в 63-ата минута. Сините проведоха бърза атака, при която Антон Огнянов получи на лявото крило и пусна остър пас по земя към Адениджи. Той засече с плонж и се разписа.

Прохазка и Адениджи продължават да са голмайстори на "Левски" през този сезон с по седем попадения.

До края "Ботев" направи всичко възможно да стигне до гол, но така и не успяха да преодолеят защитата в синьо. Радослав Терзиев завърши с удар с глава добра атака, но изпълнението му беше твърде слабо и Николай Кръстев улови без проблеми.

19.03.2017 20:39   0   48