"Барселона" се завърна на победния път в Примера дивисион, след като се наложи с 4:2 над "Валенсия" в мач от 28-ия кръг.

Лионел Меси се разписа на двата пъти на "Камп ноу" и вече има 42 гола във всички турнири през този сезон. Нападателят Луис Суарес също вкара. Точни за гостите бяха Елиаким Мангала, който беше изгонен през първото полувреме след два жълти картона, и Мунир ел Хадади.

Каталунците са на второто място с 63 точки. Първи е "Реал" (Мадрид) с 65. "Валенсия" е на 14-ото място с 30.

Първата възможност в мача стана в 15-ата минута, когато Меси засече с глава центриране, но прати над вратата. Малко след това Карлос Багаран отправи силен удар от разстояние, като топката беше насочена към долния десен ъгъл, но излезе в аут.

Мангала откри в 29-ата минута. Той надскочи всички в наказателното поле след подаване от ъглов и прати топката неспасяемо в горения ляв ъгъл. Защитниците на каталунците и вратарят Андер тер Щеген се спогледаха невярващо.

Отговорът на "Барселона" обаче не закъсня. В 35-ата минута Неймар изведе по майсторски начин Луис Суарес в наказателното поле и уругваецът прати топката покрай Диего Алвеш. Той вкара осмия си гол срещу "Валенсия" в общо седем мача.

Каталунците стигнаха до обрат минута преди края на частта. Отборът на треньора Луис Енрике получи дузпа за нарушение на Мангала срещу Суарес, защитникът получи втори жълт картон. Решението на съдията беше спорно и заради това играчите на "прилепите" го наобиколиха. Меси изпълни и вкара, като прати топката в средата на вратата.

Аржентинската звезда на "Барселона" вкара 40-ия си гол от началото на сезона във всички турнири. Той достигна тази граница за осми пореден сезон.

В добавеното време играещият под наем във "Валенсия" от "Барселона" Мунир изравни, след като завърши бърза атака с удар от движение. Той не се зарадва, а отправи жест на благодарност към трибуните.

Скоро след почивката Меси отново се разписа. В 52-ата минута Хавиер Масчерано овладя слабо изчистена топката и подаде към сънародника си в наказателното поле, който с лекота направи резултата 3:2. Той вкара два гола в един мач за стотен път във всички турнири.

Победата на "Барселона" можеше да бъде и по-убедителна. До края пропуски направиха Меси и Суарес, а Неймар удари греда от пряк свободен удар. В 89-ата минута Андре Гомеш оформи крайното 4:2. Той получи в наказателното поле след пробив на Неймар и с удар от движение вкара.