Българинът Даниел Асенов стана европейски шампион по бокс за младежи до 22 години.

19-годишният състезател триумфира в категория до 52 кг на първенството в румънския град Браила.

Във финала той победи по точки испанеца Габриел Ескобар, след като преди това отстрани Кристиан Дзара от Италия и Матин Назари от Австрия.

Асенов вече има европейски титли във всички възрасти. През 2013 г. той спечели златото при юношите, а две години по-късно, когато бе на 17, стана европейски шампион при мъжете на шампионата в Самоков.

По-рано тази година боксьорът спечели купа "Странджа" за втори път в кариерата си след 2015 г., когато беше избран за най-добър млад спортист на България.

Медалът на Асенов се оказа единственият за България от първенството в Браила.

Олимпийският и световен шампион за младежи Благой Найденов, който реши да се завърне в аматьорския бокс след кошмарния си дебют при професионалистите, отпадна още в четвъртфиналите на категория до 81 кг.

Другите български представители - Роберт Чамасанян, Денис Гайнов, Катин Асенов и Душко Благовестов, също не успяха да стигнат до мачовете за разпределение на медалите.