Единствената българка в основната схема на тенис турнира в Маями Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг. Тя спечели първия сет срещу намиращата се 17 места по-напред в световната ранглиста Виктория Голубич от Швейцария, но загуби с 6:3, 1:6, 1:6.

Двубоят продължи близо два часа, а българката не успя да задържи високото ниво на началния си удар от първия сет и допусна първо поражение срещу тази съперничка във втория мач помежду им.

Пиронкова загуби само три точки в четирите си сервис гейма в първия сет и не даде на Голубич нито една възможност за пробив. 29-годишната пловдивчанка имаше две и оползотвори едната, за да направи първата крачка към победата.

Българката, която е №70 в света, започна отлично и втората част, като реализира пробив още в първия гейм. В този момент обаче играта й напълно се срина и тя загуби 12 от следващите 13 гейма, като даде на швейцарката цели 19 точки за пробив, губейки седем пъти подаването си.

Пиронкова отпадна в първия кръг в Маями за шести път при 11-ото си участие, а Голубич ще се изправи срещу №8 Мадисън Кийс във втория кръг.

Единственият български участник в Маями остава Григор Димитров, който е поставен под №9 при мъжете и очаква да разбере съперника си във втория кръг.