Заемащият трето място във вечната класация по брой мачове и голове за националния отбор на Германия Лукас Подолски сложи подобаващ край на международната си кариера. 31-годишният нападател отбеляза зрелищен гол за победата на бундестима срещу Англия с 1:0 в приятелски мач, игран в Дортмунд.

Подолски излезе с капитанската лента в своя 130-и и последен мач за Германия. С повече мачове от него са само Мирослав Клозе (137) и Лотар Матеус (150).

Нападателят от полски произход отбеляза 49-ия си гол с националната фланелка, като по брой попадения той отстъпва единствено на Герд Мюлер (68) и Клозе (71).

Подолски откри резултата в 68-ата минута на двубоя на "Сигнал идуна парк". Той получи късо подаване от Андре Шюрле на около 25 метра от вратата и с мощен изстрел с левия крак намери горния ляв ъгъл на Джо Харт.

Преди гола съставът на Англия, който Гарет Саутхейт разположи в схема 3-4-3, доминираше и имаше по-добри положения, но ги пропусна.

Още в седмата минута Майкъл Кийн се озова на отлична позиция, а след половин час игра изстрел на Адам Лалана след бърза контраатака срещна напречната греда.

Три минути преди почивката и пред Деле Али се откри чудесна възможност, но насочи удара си в обсега на Марк Андре тер Стеген и германският вратар спаси.

В 48-ата минута бундестимът стигна до първия си шанс за гол след лошо отбита топка от Харт, но Юлиан Бранд стреля неточно. Същото направи и Деле Али няколко минути по-късно.

След гола на Подолски Германия наложи контрол върху мача и създаде няколко много добри възможности да реши мача с втори гол, но бяха пропуснати от Сане и Шюрле.

Това е първа загуба за Англия в петия мач под ръководството на Гарет Саутгейт, който пое отбора в края на септември след скандала със Сам Алърдайс.