Бразилия нанесе тежко поражение с 4:1 на Уругвай като гост в мач от световните квалификации и по този начин увеличи преднината си в класирането в Южна Америка.

Големият съперник на "кариоките" - Аржентина, пък имаше труден двубой срещу Чили, но все пак стигна до минимална победа с 1:0 в Буенос Айрес.

Бразилците вече имат комфортна преднина от седем точки пред втория Уругвай, "гаучосите" са на осем от първото място, а Колумбия - на девет.

Двубоят в Монтевидео започна страхотно за домакините и още в деветата минута Единсон Кавани откри резултата от дузпа. Десет минути по-късно обаче Неймар изведе хубаво Паулиньо, който с хубав удар от границата на наказателното поле прати топката неспасяемо в мрежата.

Десет минути след почивката Бразилия стигна до пълен обрат след второто попадение на Паулиньо. Фирмино получи топката пред наказателното поле, напредна и стреля, но вратарят на Уругвай спаси. При добавката на Паулиньо обаче той беше безпомощен.

В 75-ата минута звездата на гостите Неймар уби интригата с трети гол, който бе изключително красив. Той преодоля с лекота разредената защита на уругвайците и технично прехвърли стража на домакините. В добавеното време Даниел Алвеш центрира пред вратата, а Паулиньо оформи своя хеттрик като успя да вкара топката в мрежата с тяло.

Аржентина бе далеч по-неубедителна при домакинството си на Чили, а в герой за тима се превърна често критикуваният Лионел Меси. Той вкара единственото попадение за успеха с 1:0 от дузпа в 16-ата минута. Спорният наказателен удар бе отсъден за нарушение срещу Анхел ди Мария, като дори местните медии написаха, че нарушение е видял само съдията.