Рафаел Надал, Кей Нишикори и Милош Раниоч се класираха за третия кръг на турнира "Мастърс 1000" в Маями.

Седмият в световната ранглиста испанец победи с 6:3, 6:4 израелеца Дуди Села. Публиката в южна Флорида през цялото време подкрепяше Надал, който стигна до успеха след час и 20 минути.

На няколко пъти дъжд отлагаше началото на двубоя, а когато стартира условията за игра продължиха да бъдат тежки заради вятъра.

"Беше един дълъг и труден ден за всички. Първо валя дъжд, а след това вятърът беше наистина много силен. Най-важното е, че победих", каза Надал.

Той е в търсене на първа титла от турнира в Маями, след като загуби предишните си четири финала. В следващия си мач, който ще бъде под номер 1000 в кариерата му, Надал ще играе срещу Филип Колшрайбер.

Вторият поставен в схемата Нишикори се наложи с 6:4, 6:3 над Кевин Андерсън от Южна Африка и в следващия кръг ще играе срещу Фернандо Вердаско. През миналия сезон японецът стигна до финала, където загуби от Новак Джокович.

"Смятам, ме съм на правилния път. Моят цел е да печеля големи турнири, за да трупам още повече увереност", каза Нишикори.

Раонич се завърна корта след близо месец отсъствие заради контузия в десния крак и победи с 6:3, 7:6 сърбинът Виктор Троицки. Канадецът доминираше в първия сет, във втория поведе с 3:1, но допусна да се стигне до 5:5 и така се стигна до тайбрека.

"Условията очевидно не бяха най-добрите, но съм щастлив от победата. Подготвих се по възможно най-добрия начин за този турнир и искам да стигна възможно най-далеч. За мое щастие това е дълъг турнир", коментира Раноич. Той очаква за съперник победителя от мача между Миша Зверев и Джаред Доналдсън.

От тази фаза на надпреварата отпадна Григор Димитров, който загуби с 3:6, 6:7 (4) от аржентинеца Гуидо Пея. Българинът беше поставен под номер 9 в турнира и според букмейкърите беше номер 6 сред фаворитите за титлата, но допусна цели 38 непредизвикани грешки и успя да пласира само 18 печеливши удара за 22 гейма.

Люка Пуй също беше отстранен във втория кръг. Французинът загуби с 2:6, 4:6 от американеца Доналд Йънг.